Párbeszéd az elmúlt száz év kihívásairól

2018. június 12., címkék: konferencia, rkk, kolozsvár, BBTE református tanárképző kar, KRE Hittudományi kar

„A konferencia célja a párbeszéd megvalósítása olyan témákról, amelyekről azt hisszük, hogy tabu, esetleg csak halkan, saját közegünkben beszélünk róla" – fejtette ki Lukács Olga, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Református Tanárképző Karának dékánja az Egyház és társadalom az elmúlt száz évben című tudományos tanácskozáson, amelyet a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karával és a Református Közéleti és Kulturális Alapítvánnyal együttműködésben június 7–8-án tartottak Kolozsváron.